Як знизити інформаційний шок від війни

Під час війни ми постійно читаємо, бачимо та чуємо велику кількість негативних, важких для сприйняття новин, які емоційно переживаємо, навіть знаходячись в безпечному місці.
Такий інформаційний вплив може бути досить травмуючим, а в окремих випадках призвести до посттравматичного стресового розладу (ПТСР), тому варто знати, як знизити інформаційний шок від війни.

Способу, який би на 100% запобіг шоковому стану від надходячих військових новин немає, але існують універсальні рекомендації, як допоможуть зберегти психічне здоров’я та ясний розум, щоб зуміти допомогти собі та іншим.

Крок 1. Подолайте первинний шоковий стан.
Після отримання шокуючої інформації важливо повернути собі відчуття реальності.
Заземліться – озирніться навкруги, огляньте місце, де знаходитесь, предмети в кімнаті, прислухайтесь, які звуки ви чуєте.
Відчуйте себе в своєму тілі – помасажуйте обличчя, проговоріть собі: це – я, це – мої руки, ноги і т.д.

Крок 2. Створіть новинну дієту.
Якщо відчуваєте, що поточні новини повністю вас пригнічують, демотивують та лишають сил – зробіть перерву. Це стосується як прокрутки та перегляду стрічки військових новин, так і обговорення їх вмісту з оточуючими.
Це може бути важко, але дійсно важливі новини ви точно не пропустите, а всі інші дізнаєтеся, коли будете більш психологічно та фізично адаптовані.

Крок 3. Спілкуйтеся.
Війна викликає широкий спектр емоцій – від люті та страху до депресії.
Щоб мінімізувати ризики негативних проявів, уникайте повної ізоляції, знаходьтеся і спілкуйтеся з родиною, близькими, друзями, за можливості, знайомтеся та проводьте час серед людей, і якщо відчуваєте потребу, діліться з ними своїми емоціями.

Крок 4. Заспокойте та допоможіть іншим.
Коли ми зосереджені та зайняті корисною справою, мозок автоматично знімає фокус уваги з негативних думок.
Настанови «заспокойся, не бійся, не хвилюйся» в критичних ситуаціях не дуже ефективні, а найкраще заспокійливе для оточуючих власний приклад спокою, зібраності та прояви турботи.

Крок 5. Будьте впевнені, всі винні неминуче будуть суворо покарані.
Нас може пригнічувати, що сталися жахливі події, які не можна виправити, але можливо, розуміння того, що всі злочини фіксуються, а сучасні можливості дозволяють визначити, знайти і покарати кожного злочинця, може морально нас підтримати.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

CLOSE
CLOSE